IndeksIndeks  CalendarCalendar  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Wzór Karty Postaci

Go down 
AutorWiadomość
Admin
Bożyszcze tłumów
avatar

Liczba postów : 331
Join date : 26/11/2017

PisanieTemat: Wzór Karty Postaci    Sob Sty 06, 2018 3:28 pm

Wzór Karty Postaci

Najważniejszy punkt programu zaraz po zarejestrowaniu się na forum -  stworzenie Karty Postaci! Poniżej przedstawiony został wzór według którego należy ją napisać.Kod:
[center][b]Personalia:[/b]
[b]Proponowany tytuł/ranga*:[/b]
[b]Rasa:[/b]
[b]Wiek:[/b]
[b]Miejsce zamieszkania:[/b]
[b]Zawód lub miejsce pracy:[/b]
[img]Obrazek z wyglądem(link)[/img]
[b]Wygląd:[/b]
[b]Charakter:[/b]
[b]Historia:[/b]
[b]Dodatkowe informacje/zainteresowania/ciekawostki*[/b]
[b]***[/b]

[b]Przedmiot startowy:[/b]
[b]Zdolności:[/b]
[b]Umiejętności:[/b]
[b]Relacje:[/b]*
[b]LOVE: [/b]
 [/center]

Personalia: tu raczej dużo tłumaczyć nie trzeba. Wypisujecie imię, imiona, nazwiska tudzież ksywki, pod którymi podpisywać się będzie wasza postać. 
W przypadku Potworów nazwiska występują stosunkowo rzadko. 

Proponowany tytuł/ranga*: tak, jak sama nazwa wskazuje, w razie chęci posiadania pod swoim nickiem danego podpisu, należy wypełnić to pole, a tytuł zostanie wam przydzielony po akceptacji karty postaci. Uprasza się o to, aby nawiązywał on przynajmniej w minimalnym stopniu do utworzonej przez was persony. Ów punkt jest nieobowiązkowy, a przydzielenie oraz ewentualna zmiana rangi może także nastąpić w późniejszym terminie.

Rasa: do wyboru macie jedną z dwóch ras, o których więcej znajdziecie w tym tym temacie: [LINK]

Wiek: wiek waszej postaci. Pamiętajcie, że grając Potworem wiek nie odgrywa aż tak znaczącej roli jak w przypadku ludzi, dlatego większa wagę odnośnie określenia ich „dojrzałości” będzie trzeba zawrzeć w "Wyglądzie" oraz/lub "Charakterze". Można jednak zaznaczyć tutaj na ile Potwór mniej lub więcej wygląda.

Miejsce zamieszkania: miejsce, które wasze postać będzie mogła nazywać „domem”.
W przypadku większości Potworów będą to przede wszystkim Slumsy, o ile rzecz jasna nie planujecie, by wasz Potwór zajmował nieco wyższy szczebel w hierarchii lub zwyczajnie jakoś mu się w życiu poszczęściło. W przypadku tych fartowniejszych, możecie również umieścić postać w ludzkiej, centralnej części Miasta Ebott. Pamiętajcie jednak, że zważywszy na realia fabularne nie jest powiedziane, że z podobnym wyborem nie będą wiązały się różnorakie nieprzyjemności, takie jak: zgorszeni waszą obecnością sąsiedzi, którzy mogą chcieć was wykurzyć ze swojego bloku/kamienicy/dzielnicy. 
Potwory mają również do wyboru możliwość zamieszkiwania okolicznych lasów, jaskiń górskich, rejonów przybrzeżnych rzeki po stronie „ich” części miasta oraz Podziemi. Ostatnia z opcji nie jest bądź co bądź polecana, ponieważ tamtejsze lokacje zostały kompletnie pozbawione energii, która dawniej je zasilała. Że o sąsiedztwie złożonym głownie z ciszy i pustki nie wspominając.  
Ludzie posiadają dowolność wyboru co do swojego miejsca zamieszkania.  
W Mieście oraz Slumsach zostały stworzone odpowiednie tematy „Dzielnic Mieszkalnych”, gdzie powinniście stworzyć swoje mieszkania, o ile rzecz jasna nie chcecie nadmiernie kombinować z bardziej odległymi zakątkami.  

Zawód lub miejsce pracy: każdy, czy to potwór czy to człowiek mieszkający w granicach miasta, musi mieć za co jeść, ubrać się oraz płacić czynsz. Warto mieć na uwadze, że choć człowiek będzie miał tutaj szerokie pole do popisu, mało który Potwór otrzyma lepszą posadę bliżej centrum.

Wygląd: w tym miejscu, wraz z opcjonalnym obrazkiem z podobizną waszej postaci, opisujecie jej wygląd zewnętrzny.
Wygląd nie może być krótszy niż na 5 linijek, a ponadto powinien obejmować takie kwestie jak: wzrost; budowa ciała; kolor skóry (łusek, sierści etc.), włosów oraz oczu (o ile postać je posiada) oraz wszelkie charakterystyczne cechy. 

Charakter: najważniejszy punkt KP, który pozwoli na lepsze poznanie waszej postaci, dlatego warto się do niego przyłożyć. Należy zamieścić wszystkie wady oraz zalety postaci, jej mocne i słabe strony, postawę wobec obecnej sytuacji w jakiej przyszło jej żyć i tak dalej.

Historia: Ogólny zarys tego kim jest/była wasza postać, jak wyglądało wcześniej jej życie i jak prezentuje się obecnie. Można tu zawrzeć najważniejsze momenty, które zmieniły jej nastawienie oraz te, które ukształtowały ją taką jaka jest obecnie.

Dodatkowe informacje/zainteresowania/ciekawostki* : czyli wszystko co nie nadawało się do zawarcia nigdzie indziej, a więc: co lubi, czego nie lubi, jakie ma hobby, czy posiada jakieś dziwne nawyki...etc.

***
Przedmiot startowy: coś w rodzaju naszego małego, prywatnego artefaktu. Stanowić będzie unikat, którego nie można w żadnym razie skopiować ani podrobić. Powinien być on powiązany z historią postaci. Przykładowo może to być np. nożyk podarowany przez ojca postaci, pamiątkowy zegarek albo nawet miecz. Przedmiot ten jest wyjątkowy, ponieważ powinien dawać swojemu posiadaczowi specjalne właściwości. Gracz sam wymyśla jakie bonusy może przyznawać artefakt, jednak nie powinno to być nic nadmiernie silnego. Przedmiot ten może zostać w przyszłości ulepszony i wzmocniony za punkty FD, a co za tym idzie: będzie dawał większe, stałe bonusy swojemu właścicielowi.
Więcej na temat ulepszeń przedmiotu startowego/artefaktów - [LINK]


Zdolności i Umiejętności:
Tutaj wypisujecie posiadane przez was umiejętności/zdolności i/lub zaklęcia. Wymyślacie je sami, byle nie były one nie wiadomo jak przesadzone - osoba sprawdzająca KP może narzucać na nie ograniczenia. Ponadto powinny pasować do postaci i uprasza się, by nie były one zupełnie przypadkowe. Wszystko o zdolnościach/umiejętnościach i magii oraz ich zdobywaniu znajdziecie w tym temacie: [LINK]

Grając człowiekiem: 
Młodszym niż 12 lat - 1 zdolność/umiejętność do przyznania
Przedział 12-18 lat - 2 zdolności/umiejętności do przyznania
Przedział 18-32 lat - 3 zdolności/umiejętności do przyznania
Przedział 32-50 lat - 4 zdolności/umiejętności do przyznania  
Powyżej 50 lat - 5 zdolności do przyznania
 
Grając potworem:
Bardzo młode - 1 zdolności do przyznania
Młode i wchodzące powoli w wiek dorosłości - 2 zdolności do przyznania
Dorosłe - 2-3 zdolności do przyznania 

Relacje*: Jeśli chcecie stworzyć relacje z innymi postaciami i macie to ze sobą ugadane, tutaj można je opisać. Nie jest to pole obowiązkowe.

LOVE: jeśli wasza postać kiedykolwiek odebrała życie jakiemuś człowiekowi lub potworowi (w przypadku postaci kanonicznych należy umieścić tutaj przypisany jej poziom LOVE [LINK]), zaczyna ona z pewnym poziomem LOVE, przypisanym wam przez osobę sprawdzającą KP. Znacznik ten może mieć wpływ na siłę i wytrzymałość w trakcie ewentualnych potyczek, ale także będzie wpływał na otoczenie wokół waszej postaci na co dzień. Im większy poziom LOVE, tym trudniej będzie uzyskać zaufanie innych. Powiedzmy, że zacznie otaczać ją bardzo nieprzyjemna „aura”. Wyjątkiem mogą być osoby, które dokonywały podobnych aktów w dobrej wierze lub z poczucia silnego obowiązków np. przez profesję policjanta. Pozostańmy jednak przede wszystkim realistami – mało kto powinien zaczynać z jakąkolwiek liczbą LOVE na starcie. Więcej o LOVE w tym temacie: [LINK]


Sporym ułatwieniem zarówno dla MG jak i innych użytkowników, będzie zamieszczanie linku do Karty Postaci oraz skarbca w waszym podpisie
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://over-undertale.forumotion.com
 
Wzór Karty Postaci
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» MARUDY PRZECIWKO LUDZKOŚCI!!!!
» Lista zajętych postaci
» Rezerwacje postaci.
» Karta Postaci Nikotynki

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Welcome to the Surface! :: Dział Postaci :: Karty postaci-
Skocz do: