Welcome to the Surface!
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować. 
IndeksIndeks  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Lolle

Go down 
AutorWiadomość
Lolle
Człowiek demolka
Lolle

Liczba postów : 23
Zamieszkanie : Sierociniec
Praca/Zawód : Uczennica
Join date : 18/08/2018

Lolle Empty
PisanieTemat: Lolle   Lolle EmptyPon Sie 20, 2018 4:58 pm

Personalia: Lolle Ewangelina Klara Moseley
Proponowany tytuł/ranga*: -
Rasa: Człowiek
Wiek: Szesnaście lat
Miejsce zamieszkania: Sierociniec
Zawód lub miejsce pracy: Uczennica
Lolle Tumblr_nuazbdKcbP1rfx24fo1_500

Wygląd: Ma włosy, które najczęściej wywijają się na różne strony, i zupełnie tego nie kontroluje. Najgorzej było, gdy miała długie – ostatnio postanowiła się obciąć. Teraz jest już nieco lepiej, acz nie idealnie. To osoba szczupła, wagi prawidłowej. Kilka dziewcząt ze szkoły jej tego zazdrości. Usta zazwyczaj nie zdradzają żadnych emocji, a jeśli czasami jest odwrotnie, to jej wargi wraz z oczami zdradzają, że świetnie się bawi (kosztem innych, obrażając i wyzywając ich). Albo że jest zdenerwowana, o, albo że jest zmęczona. Chociaż niektóre rzeczy stara się jak najbardziej zakamuflować. Do tego wszystkiego dochodzi kwestia oczu, a konkretyzując, kolor tęczówek. Ten, kto na nie spojrzy, pewnie pomyśli, iż dziewczyna należy do Potworów. Nic bardziej mylnego! Po prostu nosi kolorowe soczewki, i to z aż dwóch powodów: po pierwsze, bardziej podoba się samej sobie w tej odsłonie, a po drugie, lubi robić innych w konia. Ah! I jeszcze opaska na jednym z oczu, pamiątka po stracie gałki ocznej, kiedy matka, tak, jej własna, rodzona matka odgasiła papierosa na jej powiece, kiedy Lolle spała.
Do tego wszystkiego podoba jej się styl emo i chętnie ubiera się wedle tych zasad.

Charakter: Kiedyś była nieśmiała i uległa, przez co stała się łatwym łupem innych czniów w szkole. Była łatwym celem, obiektem drwin. Do czasu... aż wreszcie postanowiła coś z tym zrobić i tym samym zaczęła być dla ludzi jeszcze bardziej chamska, niż oni względem jej.
UWAGA: Każdy człowiek przechodzi (w tym przypadku – chwilowe)  metamorfozy. O, albo zakłada bądź tylko przymierza tzw. "maski". Dlatego całkiem możliwe, że Lolle będzie przejawiać od czasu do czasu oznaki kultury osobistej.
Do tego dochodzi pewna przypadłość, którą Lolle posiada, acz nie stwierdzono jej tego, i sama nie wie, że ma problem. I to całkiem spory problem. Możnaby uznać, że ma zwyczajne urojenia, ale tak naprawdę to nie do końca prawda. Już bardziej jej "urojenia" przypominają kłamstwa, oszukiwanie siebie samej... dlatego w większej mierze trzeba by uznać, że cierpi na pseudologia fantastica. Nieważne, że jej problem nie wpisuje się wzorcowo w ramy definicji tej przypadłości. Nie wszystko musi być książkowe.
Jest bardzo leniwa. Najczęściej ucieka przed obowiązkami, nawet takimi prostymi, podstawowymi jak na przykład posprzątanie wokół swojego łóżka i szafki nocnej w pokoju w sierocińcu, pokoju który dzieli z trzema innymi dziewczynami. O, albo ostruganie ziemniaków. Poza tym często nie potrafi zachować się adekwatnie do zaistniałej sytuacji. Na pogrzebach zdarzało jej się roześmiać, podobnie jak przy oglądaniu horrorów.
Jej słabością są lalki – uwielbia je kupować, ale nie bawić, tylko ot, kolekcjonować. Do słabości zaliczymy również każdego ładniejszego chłopaka – jeśli spotka takowego przykładowo na ulicy, od razu dostaje palpitacji serca i robią jej się mroczki przed oczami. Za to w innych przypadkach potrafi zachować zimną krew, poza tym umie każdego doprowadzić do porządku. Może dlatego, że zazwyczaj jest ostra? Chociaż, jak już wiemy, nie zawsze.


Historia:
Nazywali ją jednooką.
I rzeczywiście taka była. Na widok jej opaski, zasłaniającej jedno z dwoje oczu, każdy dochodził do identycznego wniosku. Dlaczego doszło u niej do takiego ubytku? Spokojnie, zaraz wszystko się wyjaśni.
Tak więc, zacznijmy od samego początku.
Lolle urodziła się w ubogiej rodzinie, gdzie nie było miejsca na miłość, a za to przeważała przemoc fizyczna. Dziewczyna nigdy nie doznała takich odczuć, jak zrozumienie, miłosierdzie... ale współczucia również. W szkole, od kiedy tylko pamięta, była nękana, nawet wśród nauczycieli. A w domu owa przemoc dochodziła nawet do tego, że matka gasiła na skórze dziewczynki wypalone papierosy. Na dodatek miała (chodzi oczywiście o matkę) problemy z alkoholem – pewnego wieczoru tak się opiła, iż ponownie zgasiła dopałek na swojej córce... tyle że tym razem było to oko (powieka, tak konkretyzując). W takim razie chyba w tej kwestii wszystko jasne, prawda? Ale to nie wszystko w tym temacie. Brat wtedy siedmioletniej Lolle, Liam, starszy od swojej siostry o lat dziewięć, zamówił ambulans, który zawiózł ją prosto do szpitala.
Niestety, naruszonego oka nie dało się uratować (próbowano operacyjnie, ale nic z tego). Lolle otrzymała coś na ból i pozostała w szpitalu kilka tygodnii (również po to, by zmieniać opatrunki).
Niestety, rodzice nie wynieśli z tego żadnej lekcji. Zachowywali się tak samo, a brat Lolle bardzo dbał o swoją młodszą siostrę. Żyli tak jeszcze przez jakiś czas... aż w końcu Liam nie wytrzymał i zadzwoniwszy do dalszej rodziny, spytał się, czy może, wraz z siostrą, zatrzymać się u nich na kilka dni. W końcu dali rodzeństwu do zrozumienia, że nie mogą dalej ich utrzymywać. Dlatego chłopak poprosił o przygarnięcie kogoś innego.  Potem jeszcze kogoś innego.
I jeszcze...
Oczywiście, kilka dni przed tym Liam znalazł pracę, i wszystko zmierzało w dobrym kierunku... Aż w końcu wykryto u niego nowotwór wątroby, i to w ostatnim stadium. Zmarł w przeciągu dwóch tygodni, a że to tylko on opiekował się małą Lolle, i wyszło to na jaw, pzeniesiono dziewczynkę do sierocińca.
W sierocińcu co prawda nie było idealnie, ale zdecydowanie lepiej niż w domu rodzinnym. Nękano tam dzieci, że istnieje coś takiego jak Potwory, i że jeśli nie będą grzeczne, te je zabiją. Lolle wzięła sobie to początkowo do serca... ale wtedy jej pewna dolegliwość wyszła na jaw, ujrzała światło dzienne. Zaczynała układać sobie w głowie kłamstwa i kłamstewka, w które początkowo nie wierzyła, ale po chwili zaczynała wierzyć we własnoręcznie sklejone brednie, tym samym zacierając – nieumyślnie – własną granicę między tym, co rzeczywiste, a tym, co zmyślone. Między prawdą a kłamstwem. Dlatego wymyśliła sobie własną, indywidalną opinię o Potworach, które często spotykała podczas, chociażby, wędrówki do szkoły bądź z powrotem, do sierocińca. Racja, początkowo się ich naprawdę bała, a to wszystko przez opowieści opiekunek. Ale teraz, przez pewne kłamstwa, które zrodziły się i udokumentowały się na trwale w jej umyśle, sądzi że potwory to pewne błędy w zamówieniach rodziców. Zamówieniach? Tak. No bo Lolle skrycie wierzyła również, że dzieci pojawiają się na świecie poprzez specjalne zamówienia kobiety i mężczyzny, jest tylko jeden warunek: para taka musi się wzajemnie kochać.
A problem ten ma nawet swoją nazwę! A zwie się pseudologia fantastica.
Może to, co opisaliśmy nie wpasowuje się wzorcowo w opis tego schorzenia. Czy też urazu, jak wolicie. Ale to naprawdę jest właśnie tym. To, co sobie wymyśla, po prostu jest kłamstwem względem samego siebie, a do tego dochodzi fakt, iż często oszukuje w ten sposób swoich rozmówców. Tak, najpierw wymyślając sobie w głowie kłamstwo, początkowo w go nie wierząc. A potem... sama zaczyna w to wierzyć.
Jak już wspominaliśmy, dziewczyna była w szkole nękana i wyśmiewana. Początkowo znosiła to z zaciśniętymi zębami, ale... pewnego dnia powiedziała dość! i tym sposobem już nie udawała, że wszystko w porządku. Zaczęła być wredna i niemiła dla innych, zwłaszcza w odpowiedzi na jakąś zaczepkę, ale z czasem zaczęła drażnić innych z własnej inicjatywy.
I taka pozostała po dziś dzień.
Lolle mieszka dalej w sierocińcu, jest wredna względem innych, ba, często się nawet wywyższa, uważając się za kogoś ponad to. Ta jej nowa cecha ujawniła się jednak niedawno. Do tego dochodzą jej kłamstwa.
To koniec historii tej niezwykłej dziewczyny, obecnie – szesnastolatki. Jeśli jesteś z nią w kontakcie, albo planujesz być, uważaj, musisz przemyśleć wszystko, co ci powie, gdyż możesz wpaść i uwierzyć w jakieś kłamstwo. Do tego bądź gotów na jej brzydkie odzywki.Dodatkowe informacje/zainteresowania/ciekawostki*
~ Dobry wzrok – Lolle potrafi zobaczyć nawet to, co dla innych mieści się za daleko, by to zauważyć. Z tej umiejętności cieszy się najbardziej, gdy musi coś przeczytać.
~  Dobry słuch muzyczny – po pierwszych nutach potrafi od razu rozpoznać tytuł utworu oraz wykonawcę/zespół/kompozytora. Najlepsze w tym jest to, że wystarczy naprawdę mało czasu, a Lolle poda Ci wszelkie dane odnośnie takiego utworu.
~ Rzadko się myje, gdzieś raz na cztery dni uważając, że to skraca życie
~ Parę dni temu rozpoczęła naukę gry na skrzypcach
~ Jej ulubionym powiedzeniem jest "jak po śmierci nic nie będzie to się wkurwię"

***

Przedmiot startowy: zegarek, który dostała od brata na łożu śmierci. Dba o niego i zawsze nosi na nadgarstku. Przypomina jej o tych miłych sytuacjach związanych z jej bratem, Liamem.
Zdolności  umiejętności:
~ spostrzegawczość – potrafi wyłapać to, co jest trudne do wyłapania na pierwszy rzut oka dla innych. Spostrzeże fałszywą nutę w piosence, złe pociągnięcie pędzlem na obrazie...
~ Zastraszanie – potrafi przybrać taki ton głosu oraz wyraz twarzy, że jeśli chce kogoś zastraszyć, ale tak bardzo bardzo, zawsze jej się to udaje, i to nawet lepiej, niż by pomyślała.

Relacje:*
LOVE:
Powrót do góry Go down
Johnny
Wyrewolwerowany Rewolwerowiec
Johnny

Liczba postów : 408
Zamieszkanie : W pobliżu centrum miasta
Praca/Zawód : Pracownik w kawiarni Garten
Join date : 04/04/2018

Lolle Empty
PisanieTemat: Re: Lolle   Lolle EmptyPon Sie 20, 2018 5:41 pm

Zegarek: +1 do kości przy rzutach na perswazję. Bonus nie liczy się, kiedy zostanie wyrzucone krytyczne niepowodzenie lub gdy brakuje +1 na kości do krytycznego powodzenia.

Spostrzegawczość: będzie Ci od teraz pomagać w próbach dostrzeżenia tego, co nie jest widoczne na pierwszy rzut oka. Uzyskujesz +1 do rzutów na spostrzegawczość. Bonus nie liczy się, kiedy wyrzucone zostanie krytyczne niepowodzenie (1 na kości) lub gdy brakuje +1 na kości do krytycznego powodzenia.

Zastraszanie: + 1 do kości przy rzutach na zastraszanie. Bonus nie liczy się, kiedy wyrzucone zostanie krytyczne niepowodzenie (1 na kości) lub gdy brakuje +1 na kości do krytycznego powodzenia.

Ogłaszam AKCEPT!

Na start otrzymujesz: 60G

Baw się dobrze!

_________________
Lolle Podpis10

Prowadzone sesje:
True Lab | WOLNY SLOT| WOLNY SLOT
Powrót do góry Go down
 
Lolle
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Welcome to the Surface! :: Wysypisko :: Archiwum-
Skocz do: