IndeksIndeks  CalendarCalendar  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share
 

 Rasy

Go down 
AutorWiadomość
Admin
Bożyszcze tłumów
Admin

Liczba postów : 421
Join date : 26/11/2017

Rasy Empty
PisanieTemat: Rasy   Rasy EmptyPon Sty 15, 2018 2:57 pm

POTWORY

Nie istnieje chyba druga rasa równie różnorodna zarówno pod względem wyglądu jak i umiejętności, co rasa Potworów. Ile wyobrażeń na ich temat może namnożyć się w ludzkiej głowie, tyle do wyboru potworów o najrozmaitszych rozmiarach i kształtach, choć można wśród nich dostrzec pewne wyróżniające się gatunki: szkielety, psy, duchy czy tzw. "Potwory Naczelne" pokroju potworzej pary królewskiej – Asgora oraz Toriel. 

Magiczne ciało potwora pozostaje ściśle związane z jego duszą od chwili narodzin, co niestety sprawia, że jest ono dużo słabsze fizycznie niż ciało człowieka. Przedstawiciele tej rasy nie posiadają układu pokarmowego takiego, jaki mają ludzie (dlatego uświadczenie kibelków w ich łazienkach to rzadkość). Spożywane przez nich jedzenie, zostaje natychmiast magicznie wchłonięte przez ciało. Jedzenie potworów często przypomina z pozoru ludzkie i choć bywa, iż smakuje w pewnych przypadkach podobnie, to tworzone są na ich własne sposoby i daje im więcej energii niż gdyby posilali się zwykłymi, ludzkimi produktami.  
Przedstawiciele tej rasy doskonale władają magią. Potwory dzięki swej naturze są bardzo zależne od swoich uczuć, dlatego też jeśli nie będą naprawdę chciały skrzywdzić swojego przeciwnika podczas walki, jego ataki będą dużo słabsze. Działa to oczywiście także i w drugą stronę. Napędzane nienawiścią mogą stać się wyjątkowo silne - choć jest to dla nich niezwykle nienaturalna skłonność. Nie bez powodów mówi się, że "DUSZE potworów zrobione są z miłości, nadziei i współczucia."

Przedstawiciele tej rasy nie chorują, jednak starzeją się w różnym tempie w zależności od swojego gatunku. Kiedy potwór się starzeje i jego czas na tym świecie dobiega końca, wchodzi w stan zwany upadłością: leży nieruchomo dopóki siły zupełnie go nie opuszczą, obracając jego ciało w pył. Pył ten często jest rozsiewany po ulubionych rzeczach właściciela, dzięki czemu jego esencja będzie na nich żyć, pozostając wyjątkową pamiątką dla najbliższych. Słaba dusza potwora znika niemal natychmiast po jego śmierci. Dla porównania, ludzka dusza może przeżyć wiele setek lat po śmierci jej właściciela. Wyjątkiem są Potwory Naczelne, jako że ich DUSZE istnieją poza ich ciałem kilka chwil przed rozkruszeniem. Nie zmienia to faktu, że ludzka dusza jest o wiele silniejsza, jej moc jest równa tej należącej do niemal wszystkich potworów. 
Potwory posiadają jedną bardzo specyficzną umiejętność, z obawy przed którą ludzie zamknęli je wieki temu za Barierą. Potrafią one przejmować pochłaniać dusze. Pomimo że są słabe, potwór wchodzący w posiadanie ludzkiej duszy znacznie zyskuje na sile, zaś wchodząc w posiadanie siedmiu, byłby w stanie zniszczyć cały gatunek ludzki. 

Kiedy potwór jest ranny - krwawi. Niemniej "krew" jest w zasadzie wyciekającą z jego ciała magią, a jej kolor może być indywidualny w zależności od każdego z osobna. Cechy i umiejętności rasowe:

  • Słabe fizycznie;
  • Odporne na choroby i zakażenia;
  • Naturalny talent do posługiwania się magią;
  • Potrafią wchłaniać ludzkie dusze dla wzmocnienia siebie samych, jednak w tym celu muszą najpierw uśmiercić właściciela duszy;
  • Po śmierci dusza potwora znika, a on sam zamienia w pył (wyjątkiem są potwory typu naczelnego, które utrzymują swoje dusze przez krótki czas po śmierci).Pamiętajcie, że wybierając przedstawiciela tej rasy na waszą postać, nie powinniście tworzyć jej zbyt podobnej do człowieka, zmieniając jedynie kolor jej włosów, oczów itp. Potwory powinny móc się wyróżniać z tłumów swoją "odmiennością". Być łatwe do odróżnienia ich od ludzi. 


LUDZIE

Dawno temu ludzie wypędzili potwory w głąb ziemi. Od tamtego czasu ich cywilizacja kwitła. Rozwijali się naukowo, odkrywali nowe wynalazki, doskonalili technicznie, jednak kosztem zaniku mało znaczących w ich świecie umiejętności magicznych, które jeszcze wtedy w nich drzemały. Dzisiaj ludzie potrafiący używaj magii są niemalże niespotykani. W przeciwieństwie do potworów są jednak silni fizycznie. Dusze, które nie są związane bezpośrednio z ich ciałami, posiadają w sobie moc, której nie dorówna dusza pojedynczego potwora. Dzięki temu, dusza przeciętnego człowieka potrafi istnieć przez znacznie dłuższy okres czasu po śmierci niż to bywa w przypadku potwora. Poza tym ludzie są jak... ludzie. Rozejrzyj się, w końcu widzisz ich na co dzień.Cechy i umiejętności rasowe:

  • Silni fizycznie;
  • Czasy świetności ludzkich magów minęły bezpowrotnie. Wiedza magiczna wśród ich rasy zaginęła lub została wyparta dawno temu. Wyjątki, które nadal przejawiają pewne skłonności magiczne, należą do niebywałej rzadkości, a i nawet oni nie są zbyt dobrzy w uprawianiu sztuk tajemnych. W dużym skrócie - człowiek magią parać powinien się jedynie w granicach gier komputerowych i przy tym pozostańmy;
  • Są bardzo zdeterminowaną rasą, co czyni z nich trudnych przeciwników zarówno w walce jak i dyskusji;
  • Ich dusze są z reguły niezwykle potężne, choć o sile indywidualnej jednostki świadczy zazwyczaj jej usposobienie.

Cechy i umiejętności rasowe przekładać się będą na rozmaite sytuacje, ale przede wszystkim starcia, jeśli rzecz jasna będzie do takich dochodzić.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://over-undertale.forumotion.com
 
Rasy
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Welcome to the Surface! :: Administracja :: Wielka Księga Wiedzy Wszelakiej-
Skocz do: