IndeksIndeks  CalendarCalendar  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share
 

 Zdolności i Umiejętności

Go down 
AutorWiadomość
Admin
Bożyszcze tłumów
Admin

Liczba postów : 421
Join date : 26/11/2017

Zdolności i Umiejętności  Empty
PisanieTemat: Zdolności i Umiejętności    Zdolności i Umiejętności  EmptySob Mar 24, 2018 2:18 pm

O zdolnościach i umiejętnościach magicznych i niemagicznych


Zdolności, a umiejętności -> Zdolności, to inaczej talenty i predyspozycje wrodzone. Dzięki zdolnościom nabywamy dalej umiejętności - wszystko to, czego możemy się nauczyć i w czym stajemy się dobrzy.   

Każdy zaczynający swą przygodę gracz, posiada możliwość przydzielenia sobie podstawowych zdolności i umiejętności startowych, czy to bardziej czy też mniej magicznych. Nie ma ograniczeń ani listy dostępnych zdolności, choć warto zwrócić uwagę na rasowe predyspozycje oraz utrudnienia, zanim do ich wymyślania w ogóle przystąpicie. 
Zdolności dla swojej postaci kreujecie sami, jednak zasady są takie, że nie powinny one być bezsensowne ani przesadzone (żadnego dezintegrowania całych gór jednym ciosem), wyjątkowo absurdalne (żadnego smarkania na wielki dystans), czy też wulgarne. Uprasza się też o pewien porządek oraz zdrowy rozsądek (żeby nie było, że żywiołak ognia zaczyna nagle coś zamrażać) oraz wprowadzenie ograniczeń u zdolności nieco silniejszych(np. wielka kula ognia może zadać duże obrażenia, ale jej użycie zabiera postaci część zdrowia), jeśli nie chce się narazić na narzucone nałożenie ich przez osobę sprawdzającą KP.  
Posiadane już zdolności oraz umiejętności będziecie mogli dalej rozwijać i ulepszać po zdobyciu odpowiedniej ilości punktów FD, które umożliwią wam ich wykupienie. Więcej o punktach FD znajdziecie w tym temacie - [LINK]


Umiejętności oraz zdolności niemagiczne, to przede wszystkim manualne oraz czysto fizyczne zdolności i cechy postaci. Może być to nawet gotowanie, ale zawsze trzeba zamieścić jakiś krótki opis do czego służy dana zdolność. Należy pamiętać przy tym o swojej rasie. U potworów mogą wystąpić jakieś umiejętności w stylu strzelania kolcami albo niewrażliwości na ogień, ale ludzie w świecie Undertale to po prostu ludzie. Skupiając się na rozwoju nauki oraz technologii, praktycznie zapomnieli o istnieniu magii, w której nawet gdyby chcieli się kształcić, zawsze będą zwyczajnie mierni. Otrzymują oni za to premię do umiejętności fizycznych, która poza bardzo nielicznymi wyjątkami nie należy do domeny potworów. 

Przykładowe umiejętności/zdolności niemagiczne:

Ponadprzeciętna siła – postać włada sporą siłą fizyczną i bez problemu może podnosić ciężkie przedmioty;
Wytrzymałość na ogień – postać jest odporna na płomienie i wysoką temperaturę;
Dyplomata – postaci łatwiej przychodzi nakłonienie jej przeciwnika do odstąpienia od walki;
Mistrz miecza – postać potrafi świetnie władać mieczem;
Sokoli wzrok - postać jest wyjątkowo spostrzegawcza, ma szanse dostrzec to, czego nie dostrzegą inni;


Zdolności i umiejętności magiczne tymczasem, czerpią z niematerialnej siły, z której na ten przykład zbudowane są ot choćby ciała potworów. Daje ona dostęp do wielu nadnaturalnych zdolności, pozwalających naginać rzeczywistość za pomocą energii magicznej. 
Potwory, jako istoty magiczne od samego dnia poczęcia, posiadają do nich naturalny talent, podczas gdy ludzie dawno temu zatracili w sobie te predyspozycje. Tylko nieliczni posiadają w sobie jej szczątkowe ilości, pozwalające na obłaskawienie niektórych aspektów, choć nigdy nie będą w tym równi potworom.
Zaklęcia możecie wymyślać wedle woli. Pamiętajcie jednak, by koniecznie wyjaśnić jak działają i co dokładnie robią. Uprasza się, żeby nie były one zbyt uniwersalne, pozwalające wam używać różnych "mocy" przy pomocy jednego czaru.

Przykładowe zaklęcia:
Telekineza – przenoszenie przedmiotów za pomocą siły umysłu;
Ogniste pociski - postać tworzy małe, płomienne kule, którymi ciska w przeciwnika;
Sprowadzenie deszczu - zaklęcie tworzy pod sufitem chmurę, z której leje deszcz;
Lewitacja - skrzydeł może nie ma, ale magia pozwala mu na zaprzeczenie grawitacji i unoszenie się w powietrzu;
Stworzenie golema - postać tworzy ze skał sojuszniczego stwora do pomocy w walce lub innych czynnościach. Ograniczenie: działa raz na sesję.

Mocno regulowane oraz zakazane zdolności/umiejętności, niedotyczące postaci kanonicznych:
~Nieśmiertelność
~Kopiowanie umiejętności
~Manipulowanie czasoprzestrzenią
~Kontrola grawitacji
~Przewidywanie przyszłości
~Teleportacja
~Kontrola umysłów
~Czytanie w myślach
~Tworzenie złota/przedmiotów materialnych do sprzedaży
~Zmiennokształtność
~Ożywianie postaci/Zmartwychwstawanie
~Stuprocentowa ochrona przed danym typem ataku
~Kosmicznie wygórowana siła bądź wytrzymałość

Powyższa lista może ulec zmianie.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://over-undertale.forumotion.com
 
Zdolności i Umiejętności
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Welcome to the Surface! :: Administracja :: Wielka Księga Wiedzy Wszelakiej-
Skocz do: