IndeksIndeks  CalendarCalendar  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Regulamin

Go down 
AutorWiadomość
Admin
Bożyszcze tłumów
avatar

Liczba postów : 331
Join date : 26/11/2017

PisanieTemat: Regulamin   Wto Gru 26, 2017 8:15 pm

REGULAMIN


INFORMACJE OGÓLNE:

1. Choć forum Over-Undertale to PBF nawiązujący do gry Undertale, użytkownicy nie są zobowiązani do znajomości samej gry, aby móc się na nim odnaleźć. Wszystkie potrzebne informacje znajdziecie w tematach działów: Zasady Gry i Sprawy Organizacyjne oraz WKWW
2. Równość wobec regulaminu - zarówno członkowie administracji jak i każdy inny użytkownik, zobowiązany jest do stosowania się względem zasad w nim zawartych. 
3. Nick pod którym się rejestrujesz, powinien być imieniem lub pseudonimem Twojej postaci. Istnieje dowolność w wymyślaniu imion, jedynym wyjątkiem są kanony, które mają je z góry określone. 
3.1. Nick postaci nie powinien zawierać treści wulgarnych bądź niestosownych.
4. Chętni do zajęcia postaci kanonicznych, których listę znajdziecie w tym temacie: LINK, proszeni są o skontaktowanie się w tej sprawie z adminem lub jedną z osób modujących. 
5. Wymagana jest aktywność fabularna każdej z postaci posiadanej przez użytkownika. W przypadku braku aktywności fabularnej, zaniedbane konto może zostać zablokowane. Samo wchodzenie i pisanie w dziale Offtopu czy też prowadzenie luźnych rozmów na chatboxie nie wystarczy.
5.1. Konto zostaje odebrane, a karta postaci przeniesiona do archiwum, jeśli użytkownik będzie nieaktywny fabularnie przez ciągły okres przekraczający 25 dni, a nieobecność nie zostanie w żaden sposób zgłoszona.
5.2. Z notorycznego robienie sobie żartów w postaci zgłaszania nieobecności pod sam koniec dead-line'u zostać mogą wyniesione konsekwencje w postaci odebrania postaci pewnej ilości FD lub obowiązku odrobienia "karnej" sesji fabularnej z MG.  
5.3. Do zgłaszania dłuższej nieobecności służy odpowiedni temat, który znaleźć możecie tutaj: Nieobecności
5.4. Administracja nie jest zobowiązana ostrzegać nieaktywnych userów na pw.
5.5. W przypadku zgłoszenia chęci powrotu do gry postacią, która raz została zdegradowana z powodu braku aktywności, należy się liczyć z tym, że będzie ją to kosztować całe dotychczas zdobyte FD.
Wyzerowanie konta z FD nie równa się wyzerowaniu zdobytych raz na postaci osiągnięć!
6. Jakiekolwiek niesnaski na gruncie prywatnym, mają być załatwiane również prywatnie. W przypadku wyjątkowo męczących kłótni na chatboxie czy w tematach Offtopu, można otrzymać upomnienie lub bana. 
7. Używanie wulgaryzmów na chatboxie nie jest zabronione, aczkolwiek postarajmy się nie używać "kurew" jako regularnych przecinków.
8. Możliwość uczestniczenia w fabule użytkownik otrzymuje dopiero po zaakceptowaniu jego karty postaci, wypełnieniu swojego profilu oraz otrzymaniu koloru grupy. 


SYSTEM KAR I OSTRZEŻEŃ

1. Ostrzeżenie - w razie złamania jednego z punktów regulaminu lub wyjątkowo nagannej postawy użytkownika, administrator lub moderator ma prawo przyznać "ostrzeżenie" - będące podstawą do zbanowania tudzież usunięcia z forum, jeśli nie nastąpi poprawa.
2. Ban - może zostać nałożony na gracza, za złamanie więcej niż dwóch punktów regulaminu oraz w przypadku, gdy ostrzeżenia i upomnienia nie skutkują. Długość banicji waha się od kilku dni do całkowitego zablokowania konta oraz zbanowania numeru IP użytkownika.


KARTY POSTACI

1. Aby zacząć grę, wymagane jest napisanie karty postaci zgodnie z obowiązującymi kryteriami, które każdy użytkownik znajdzie we wzorze: LINK. Kartę należy wkleić do działu z kartami postaci. Czas napisania karty to dwa tygodnie od daty rejestracji.
2. Dopuszcza się posiadanie nie więcej niż dwóch kont fabularnych, z czego tylko jedno może być postacią kanoniczną (wyjątkami od tej reguły mogą być użytkownicy aktywni, którzy dostaną pozwolenie od administracji na stworzenie drugiego kanona). W wypadku aktywności oraz przykładnej postawy na forum, użytkownik może otrzymać zgodę od administracji na stworzenie trzeciej, dodatkowej postaci - nie może to być jednak kolejny kanon, jeśli gra już więcej niż jednym.
Postaci zajmowane przez gracza nie powinny być ze sobą spokrewnione ani nadmiernie bliskie relacjami.
3.Drugie konto (postać kanoniczna lub własna) można założyć dopiero po upływie miesiąca aktywnej gry na forum. Wiąże się to z bezwzględnym obowiązkiem informowania o zakładaniu/posiadaniu drugiego konta. Odpowiedni temat do tego znajdziecie tutaj: LINK.
4. Karty postaci kanonicznych powinny zostać napisane zgodnie z oryginalnymi założeniami charakterów. Administracja będzie przywiązywać wyjątkową uwagę do ich sprawdzania. 
5. W przypadku bohaterów kanonicznych, należy grać zgodnie z kanonem postaci. Dopuszczalne są modyfikacje charakteru z uwagi na aktualną sytuację fabularną.
6. Każda Karta musi być wykonana indywidualnie przez użytkownika konta. Za podpisywanie się pod cudzą pracą użytkownik będzie usunięty z forum. 


AVATAR

1. Avatar musi przedstawiać postać, którą dany użytkownik odgrywa. Forma dowolna.
2. Avatar powinien mieć wielkość nie przekraczającą 200 pikseli szerokości i 350 pikseli długości.
3. Zabronione jest umieszczanie a avatarze treści wulgarnych, nieetycznych, erotycznych, obrażających czyjeś uczucia religijne.


POSTY FABULARNE

1. Każda wypowiedź powinna być rozbudowana (pomijając te w dziale Off-top), lecz nie ma wyznaczonej, wymaganej ilości zdań/słów – każdy pisze tyle, ile może/chce/umie. Należy jednak pamiętać o zasadach interpunkcji, ortografii i zwykłej grzeczności.
2. Dozwolone jest obrażanie postaci użytkownika. Za obrazę samego użytkownika można dostać upomnienie słowne, bana, a nawet bogate 2w1. 
3. Dialogi oraz myśli w postach fabularnych powinny zostać wyraźnie zaznaczone. 
4. Administratorzy i Moderatorzy mogą dowolnie edytować posty użytkowników, gdy uznają, że są one sprzeczne z regulaminem.
5. Zabronione jest pisanie w imieniu innych postaci. Każdy ma prawo decydować o własnych reakcjach i czynach.
6. Nie cheatujemy i nie wykonujemy matrixów! Nie zmartwychwstajemy na zawołanie ani nie przywracamy innych do życia. Każda postać jest śmiertelna. Każda odczuwa rany równie mocno, co normalny człowiek i tak samo wszelakie obrażenia mogą ją upośledzić.
W przypadku śmierci... Cóż. Postać po prostu przestaje być grywalna. Grajcie zatem z głową, drodzy userzy! Nieprzeliczanie sił na możliwości może okazać się zgubne.
7. Sceny erotyczne oraz tzw. masakry z duża ilością juchy i narządów wewnętrznych opuszczających ciało, należy ocenzurować za pomocą tagu "[spoiler]".
8. Każdemu użytkownikowi przysługują trzy sloty fabularne, które może prowadzić w różnych miejscach
8.1. W celu uniknięcia zjawiska bilokacji, jt. znajdowania się w dwóch miejscach na raz, userzy zaczynający swoje rozgrywki, proszeni są o zaznaczenie daty jej rozpoczęcia na samym początku posta.
8.2. W przypadku braku aktywności użytkownika dłużej niż 7 dni, jego kolejka w rozgrywkach w których bierze udział może zostać pominięta.
8.3. Uprasza się, aby podczas pisania rozgrywek w których udział biorą więcej niż dwie postaci, użytkownicy trzymali się raz wyznaczonej kolejki.


QUESTY I EVENTY

1. Questy - to zadania i misje, o których poprowadzenie każdy użytkownik może poprosić jednego z MG. Questy mogą mieć różne poziomy trudności, dlatego warto z góry zaznaczyć czego się oczekuje. Więcej znajdziecie w tym temacie: LINK.
2. Eventy dzielić się będą na fabularne oraz rozrywkowe. W obu przypadkach, odpowiednie informacje o wydarzeniu pojawią się z pewnym wyprzedzeniem. Branie udziału w Eventach to szansa na specjalne nagrody, których nie zdobędzie się w żaden inny sposób.
3. Zarówno Questy jak i Eventy nie zajmują waszych slotów fabularnych, choć mogą je blokować w wyjątkowych okolicznościach.   
REGULAMIN MOŻE ULEC ZMIANIE.

UWAGA!
Uległ zmianie punkt 5.1. w INFORMACJACH OGÓLNYCH.

***
Pojawiły się nowe punkty w regulaminie:

W INFORMACJE OGÓLNE:
5.2.; 5.4.; 5.5.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://over-undertale.forumotion.com
 
Regulamin
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Welcome to the Surface! :: Administracja :: Zasady Gry i Sprawy Organizacyjne-
Skocz do: